Сторінки

Дистанційне навчання 9 клас. Правознавство







17.03.2020.

Тема. Права неповнолітніх у трудових відносинах.



Завдання і короткий конспект

Опрацювати самостійно § 19. пункти 1-2 с. 141 – 147. Дати письмові відповіді
на питання 1-5 с. 149-150 (коротко в зошит).

За бажанням подивіться в Інтернеті:
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/ 322-08 — Кодекс законів про
працю України.


Сподіваюся, що кожному з вас вдасться знайти цікаву та при-
йнятну для вас роботу. Для того щоб вона була офіційною, необхідно
укласти трудовий договір.
Трудовий договір — угода між працівником і власником
підприємства, установи, організації або уповноваженими
ним органом чи особою, за якою працівник зобов’язується
виконувати роботу, визначену цією угодою, з дотриманням
внутрішнього трудового розпорядку, а власник зобов’язу-
ється виплачувати працівникові заробітну плату та забезпе-
чити умови праці, необхідні для виконання роботи.

 Зверніть увагу: трудовий договір з неповнолітнім обов’язково
має укладатися в письмовій формі.
Перед тим як вирушати на пошуки роботи, треба з’ясувати, чи
можете ви бути прийнятими на роботу. За загальними нормами
прийом на роботу здійснюється з 16 років, однак, за згодою батьків
або осіб, які їх замінюють, неповнолітні віком від 14 років у вільний
від навчання час можуть бути прийняті на роботу.
При влаштуванні на роботу працівник подає певні документи.





31.03.2020.

 Тема. Працевлаштування неповнолітніх.

 

 Завдання і короткий конспект

 Опрацювати самостійно § 20. пункт 3 с. 147 – 149. Дати письмові відповіді на питання 9-14 с. 150 (коротко в зошит).

 За бажанням дайте відповіді на питання 15 с. 150 (коротко в зошит).

 Кодекс законів про працю України визначив, що максимальна тривалість робочого тижня для повнолітніх працівників становить 40 годин. Однак для неповнолітніх установлено зменшену тривалість робочого тижня. Для неповнолітніх у віці від 14 до 16 років робочий тиждень не може перевищувати 24 годин, а у віці від 16 до 18 років — 36 годин, якщо неповнолітній працює в період канікул чи вже не навчається. Якщо ж неповнолітній працює в період навчального року у вільний від навчання час, тривалість роботи зменшується вдвічі порівняно з наведеними цифрами. Скорочення робочого часу — не єдина пільга, на яку мають право неповнолітні працівники. Кодекс законів про працю встановлює цілу низку норм, які сприяють збереженню здоров’я неповнолітніх. 

 Влаштовуючись на роботу, кожна людина укладає трудовий договір. У ньому йдеться про місце роботи, про роботу, яку людина виконуватиме, про заробітну плату. Обидві сторони — працівник і роботодавець — зобов’язані сумлінно виконувати свої обов’язки. У разі необхідності працівник у будь-який час може звільнитися з роботи за власним бажанням. Власник підприємства чи уповноважена ним особа може звільнити працівника лише з причин, які передбачені Кодексом законів про працю. Кодекс законів про працю України надає суттєві пільги неповнолітнім працівникам. Для них установлюється скорочений робочий час, передбачена збільшена тривалість відпустки. Неповнолітніх заборонено залучати працювати вночі й у вихідні дні. Передбачено додаткові гарантії при звільненні неповнолітніх працівників.

 

 

 

07.04.2020 

Тема. Адміністративні правопорушення.
Злочини.

Завдання і короткий конспект

Опрацювати самостійно § 21. Дати письмові відповіді на питання 1-4 с. 156 (коротко в зошит).

Протиправну, винну дію чи бездіяльність, за яку передбачено адміністративну відповідальність, називають адміністративним правопорушенням (проступком).
До адміністративної відповідальності може бути притягнуто особу, яка досягнула віку 16 років. Не може бути притягнута до відповідальності особа, яка, унаслідок психічної хвороби чи іншого захворювання, не розуміє значення своїх дій або не керує ними.
Злочин — протиправне винне суспільно небезпечне діяння (дія чи бездіяльність), скоєне особою, яка може нести відповідальність, і передбачене Кримінальним кодексом України.




14.04.2020.


Тема. Адміністративна відповідальність.

Завдання і короткий конспект.

 

Опрацювати самостійно § 22. пункт 1-3 с. 157-162.

Дати письмові відповіді на питання 1-4 с. 166-167 (коротко в зошит).

 Однією з ознак правопорушення є юридична відповідальність, до
якої притягають правопорушника. Процес притягнення до відповідальності відбувається за правилами, визначеними відповідними кодексами — адміністративних правопорушень, кримінальним, кримінальним процесуальним.
Закон визначає вік, з якого можливе притягнення до різних
видів відповідальності. До адміністративної відповідальності притягають осіб, які досягнули 16 років. Злочини — більш небезпечні, тому Кримінальний кодекс України передбачив, що за окремі тяжкі злочини вік притягнення до відповідальності зменшений.
Крім того, особа, яка притягується до кримінальної відповідальності, має бути осудною — розуміти значення своїх дій і мати змогу керувати ними.
При визначенні міри покарання або стягнення, яке накладається на правопорушника, мають ураховуватися обставини, які стосуються як особи самого порушника, так і обставини, за яких скоєно правопорушення.

 

 21.04.2020

Тема. Адміністративна відповідальність.

 

Завдання і короткий конспект.

Опрацювати самостійно § 23. пункт 4-5 с. 163-166.

Дати письмові відповіді на питання 5-8 с. 167 (коротко в зошит).

Особа, яка вчинила злочин, підлягає кримінальній відповідальності. При цьому рішення про винуватість особи та призначення їй кримінального покарання, на відміну від адміністративних стягнень, приймається тільки судом. Жоден інший державний орган не уповноважений розглядати питання про кримінальну відповідальність! 

Особа, яка вчинила злочин, підлягає кримінальній відповідальності. Прийняти рішення про притягнення до кримінальної відповідальності може тільки суд. Кримінальним кодексом України передбачено різні види кримінальних покарань — від штрафу до довічного позбавлення волі.
Кримінальна відповідальність за ряд найтяжчих злочинів настає з 14 років, а за інші — з 16 років. Законом передбачено певні особливості притягнення до відповідальності неповнолітніх осіб.

 

 

 28.04.2020


Тема. Кримінальна відповідальність неповнолітніх.

 

Завдання: опрацювати презентацію, скласти перелік злочинів за які кримінальна відповідальність неповнолітніх наступає з 14 років.

Презентація.

Кримінальна відповідальність неповнолітніх.

https://drive.google.com/open?id=1G_KiknUTedCCmWSRx6ryLObWWeR4Ihor 


 

 05.05.2020


Тема. Світ юридичних професій. Професія "юрист". Прокуратура, Національна поліція.


 

Завдання і короткий конспект.

Опрацювати самостійно § 24.

Дати письмові відповіді на питання 1-4 с. 178 (коротко в зошит).

 

Адвокатура — добровільне недержавне професійне об’єднання, яке забезпечує захист законних прав та інтересів людей, організацій і надає їм юридичну допомогу.

Мабуть, кожному з вас доводилося бути свідком ситуації, коли
хтось порушував закон. Юнак у нетверезому стані вчинив бійку на вулиці. Вашого знайомого неправочинно, на ваш погляд, звільнили з роботи. Порушено правила проведення виборів депутатів. Не в кожній із цих ситуацій для встановлення
справедливості достатньо лише ваших дій. Потрібна допомога держави, її органів. Таких ситуацій, на жаль, чимало.

Отже, існують спеціальні органи, які спостерігають за дотриманням законів і в разі потреби допомагають лю-
дині. Серед внутрішніх функцій, що виконує держава, найважливіші — забезпечення законності й правопорядку, захист законних прав і свобод громадян та організацій.
Для охорони правопорядку, суспільних відносин, контролю за
дотриманням норм права створюють спеціальні правоохоронні
органи. До них належать прокуратура, органи внутрішніх справ.
Служба безпеки, органи Міністерства юстиції тощо. Усі правоохоронні органи у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, зобов’язані поважати права громадян. Під час виконання завдань вони взаємодіють між собою, а також із
громадянами, їхніми об’єднаннями, трудовими колективами. Водночас співробітники правоохоронних органів повинні бути незалежними від політичного впливу, вони не мають права бути членами політичних партій.
З усіх правоохоронних органів вам найбільше відома Національ-
на поліція України. Кожного дня ми бачимо на вулицях патрульних поліцейських, багатьом доводилося спілкуватися з дільничними інспекторами. Діяльність поліції регулює Закон України «Про Національну поліцію».

 Правоохоронним органом є також Служба безпеки України
(СБУ) — державний правоохоронний орган спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України. Її діяльність регламентує Закон України «Про Службу безпеки України». СБУ в інтересах держави здійснює розвідку й контррозвідку, організовує захист державних таємниць України, бере участь у боротьбі з корупцією, організованою злочинністю. У складі СБУ є спеціальні підрозділи, що виконують найскладніші завдання для боротьби з терористами — визволяють заручників, знешкоджують повітряних піратів, які захопили літак, тощо.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар